Zdążyć przed Mikołajem…

AKCJA CHARYTATYWNA  „Zdążyć przed Mikołajem…” 29 listopada 2013r.

Już od października przygotowywaliśmy się do kiermaszu bożonarodzeniowego, którego celem było zebranie środków na pomoc dla chorego na mukowiscydozę
Sławka Mandzewskiego  (www.mukolek.pl) podopiecznego Fundacji MATIO.
To pod jej skrzydłami przebiegała cała akcja.
Internat plastyczny zamienił się w „aniołowo”. Miło było patrzeć jak wychowankowie wykonują ozdoby świąteczne.  Panowie muzycy również nie próżnowali i,  ku ich zaskoczeniu,  odkryli umiejętności rękodzielnicze  podczas wykonywania świec . Nasze muzyczki,  te młodsze i te trochę starsze, świetnie się bawiły poznając tajniki technik Iris Folding i decoupage. Owocem tych zmagań były oryginalne  kartki i bombki bożonarodzeniowe.
Nadszedł ten dzień, kiedy wszystkie prace powędrowały na pięknie przystrojony stół, skutecznie przyciągający uwagę zainteresowanych akcją. W efekcie, ku naszemu zaskoczeniu, sprzedaliśmy wszystkie anioły, świece, bombki … kartki. Och, co to była za radość, gdy z puszki wyciągnęliśmy 850 złotych. Następnego dnia nasz skarbnik Monika Śliwińska z dumą  wpłaciła całą kwotę na konto Fundacji   www.mukowiscydoza.pl.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kronika wydarzeń, wydarzenia minione i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.