W OBIEKTYWIE

WERNISAŻ PRAC DYPLOMOWYCH 2018
23 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych odbył się wernisaż prac dyplomowych. Swoje prace prezentowali nasi wychowankowie: Ilona Płociszko, Marta Oleksy, Klaudia Kubica, Marysia Bąk, Weronika Karska oraz Maksymilian Golus. Poziom jak zawsze bardzo wysoki. Zobaczcie sami…

WERNISAŻ PRAC WERONIKI KARSKIEJ

 WERNISAŻ PRAC DYPLOMOWYCH 2016
14 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych odbył się wernisaż prac dyplomowych. Swoje prace prezentowały nasze wychowanki: Paulina Masternak, Natalia Reszka, Natalia Sługocka i  Klaudia Stępień.

W dniach 4 – 5 marca 2016 roku w Zespole Szkół Plastycznych odbył się X etap
Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.
Nasza wychowanka Sandra Brzęczek reprezentowała szkołę w kategorii malarstwo.

KONCERT DOROCZNY

12 lutego 2016 roku o godz. 17.oo w sali koncertowej ZPSM odbył się koncert doroczny.

WYSTAWA GRAND CANYON COLORADO 7 maja o godz. 12-tej  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, odbyło się otwarcie wystawy fotografii Grand Canyon Colorado oczami polskich kajakarzy.
O całym przedsiewzięciu opowiedział Tomasz „Tomanek” Jakubiec – kajakarz, fotograf amator, uczestnik i organizator wielu wypraw. Podczas wystawy podziwialiśmy  zdjęcia, na których uwiecznione zostały najpiękniejsze krajobrazy kanionu, a także słuchaliśmy ciekawych opowieści o przygodach i przeżyciach uczestników podróży.

WERNISAŻ PRAC DYPLOMOWYCH
15 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych odbył się wernisaż prac dyplomowych. Jak co roku poziom był bardzo wysoki i z wielką przyjemnością wszyscy podziwiali dzieła. Atmosfera była przesycona sztuką zarówno plastyczną jak i muzyczną. Przy dźwiękach muzyki płynących z instrumentów uczniów ZPSM oglądaliśmy prace naszych
kolegów i koleżanek.

W dniu 9 października nasi wychowankowie wystąpili na inauguracji
13 Festiwalu Nordalia. Imprezę  uświetnił koncert kwartetu saksofonowego
profesora Bernarda Steuera w składzie: Łukasz Dyczko, Michał Telega,
Wojciech Chałupka, Paweł Paw. Młodzi muzycy spisali się na medal!!!

W dniach 7 i 8 marca w Zespole Szkół Plastycznych odbył się, po raz kolejny,
Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.
Jedną z osób reprezentujących szkołę w kategorii malarstwo była nasza wychowanka
Alicja Pakosz.

Alicja pracowała w wielkim skupieniu a efekty jej pracy były imponujące.
Wielkim sukcesem zakończył się przegląd dla ZSP, który zajął 1 miejsce, natomiast Alicja wraz z koleżanką zdobyły ex aequo drugą lokatę.

Życzymy Alicji powodzenia w III etapie przeglądu.

KONCERT DYPLOMANTÓW

27 stycznia o godz. 17.oo, tradycyjnie w sali koncertowej ZPSM, odbył się koncert dyplomantów. Zagrało pięciu najlepszych maturzystów z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Wśród nich znalazło się aż trzech mieszkańców internatu: Karolina Bober (klarnet), Tymoteusz Bies (fortepian) oraz Krzysztof Koszowski (saksofon).
Poziom wykonania był imponujący…

KONCERT DOROCZNY

18 stycznia o godz. 17.oo w sali koncertowej ZPSM odbył się koncert doroczny, podczas którego mieliśmy okazję posłuchać i zobaczyć wychowanków internatu.
A było co podziwiać…

Z końcem czerwca żegnaliśmy się z Panią Krystyną Dudzińską- wspaniałym pedagogiem
i długoletnim pracownikiem internatu. Młodzież przygotowała uroczyste spotkanie.
Były piękne słowa, wzruszająca muzyka a także plastyczne podziękowanie.
W pamięci wychowanków na zawsze pozostaną ciepły uśmiech Pani Krystyny, jej ogromne serce oraz życzliwa pomoc w nauce języka rosyjskiego.

W kwietniu odbywały się również egzaminy dyplomowe w Zespole Szkół Muzycznych. Nasi wychowankowie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Niektóre występy mogliśmy zobaczyć i … wysłuchać, ponieważ miały charakter otwarty.

11 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych odbył się wernisaż prac dyplomowych. Wśród najlepszych projektów z malarstwa, metaloplastyki, jubilerstwa i grafiki znalazły się również prace naszych maturzystek. Oto niektóre z nich…

4 kwietnia mieliśmy wielką przyjemność  zobaczyć i usłyszeć efekty trzydniowej ciężkiej pracy chóru GOSPEL, który powstał w czasie rekolekcji wielkopostnych. Ten nowatorski projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony publiczności. Wśród solistów znalazły się nasze wychowanki: Ada Orlikowska, Magda Żaczek, Ania Makosz i Kamila Strońska. Ale to nie wszystko… Panowie również pokazali swoje niezwykłe umiejętności gry na instrumentach. Wśród muzyków mogliśmy podziwiać:  Mateusza Tomczaka (gitara), Kubę Radwańskiego (perkusja), Kacpra Potępę (trąbka), Piotra Pudełko i Jakuba Murasa (saksofon).
Te niesamowite występy na długo pozostaną w naszej pamięci.

W dniach 8 i 9 marca w Zespole Szkół Plastycznych odbył się
Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.
Jedną z osób reprezentujących szkołę w kategorii rzeźba była nasza wychowanka
Marta Zatoń.

Duża konkurencja i wysoki poziom przeglądu nie zniechęciły Marty.
Z wielkim zaangażowaniem walczyła o podium.
Oto efekty…zobaczcie sami!

 

2 marca  w Sali Koncertowej przy POSM odbył się Koncert Doroczny,
na którym wystąpili również  wychowankowie internatu: