NASZE OSIĄGNIĘCIA

 SEGMENT MUZYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2016/2017

Maria Dębina
I miejsce
na  ” Talents for Europe” 21 st International Competition of Bohdan Warchal in playing bow-string instruments w Dolnym Kubinie  ( Czechy)
Łukasz Rudnik
wyróżnienie II stopnia w kat. I
na 11th International Interpretative Competition for Wind Instruments w Brnie
Nicole Bronder
wyróżnienie w gr. III
na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej w Jarosławiu
Fabian Klimanek

III miejsce na IX Wiosennym Turnieju Szachowym w Katowicach
Mateusz Warzecha
Grand Prix
na II  Śląskim Konkursie Saksofonowym w Katowicach
Jakub Wybraniec
II miejsce na Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców
w Katowicach
Aleksandra Marchewka
I nagroda i tytuł Laureata w kategorii klarnet
na 15 Międzynarodowym Konkursie Interpretacji ” Pro Bohemia” w Ostrawie
II nagroda w kat. III
na XII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim
wyróżnienie w kat. II na  Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej
w Krasiczynie- Przemyślu
Wojciech Chałupka
II miejsce w III kat.
na II  Śląskim Konkursie Saksofonowym w Katowicach
I miejsce w kategorii II na Europejskim Forum Saksofonowym – Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy we Wrocławiu
Martyna Wiesner
III miejsce
na Fernando Sora International Guitar Competition - Frydek-Mistek
IV nagroda w kat. C
  na 2nd Internacional Classical Guitar Competition
 “L. Luthier Contest” w Bratysławie
III miejsce w kat. IV na  II Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym  ” Mistrz Sześciu Strun” w Zakopanym
Mateusz Zimnik
Grand Prix
na Międzynarodowym Konkursie Trębaczy w Krapkowicach
I miejsce w kat. I na  11th International Interpretative Competition for Wind Instruments w Brnie
wyróżnienie w gr. I na XI Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte”
w Jastrzębiu Zdroju
I miejsce w II grupie wiekowej na  XXIV Śląskim Konkursie Instrumenty Dęte ” Blacha dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej 
Jakub Piekutowski
wyróżnienie
na Międzynarodowym Konkursie Trębaczy w Krapkowicach
wyróżnienie I stopnia w kat. I 
na  11th International Interpretative Competition for Wind Instruments w Brnie
III miejsce ex aequo w gr. I na XI Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte”
w Jastrzębiu Zdroju
wyróżnienie w II grupie wiekowej na  XXIV Śląskim Konkursie Instrumenty Dęte ” Blacha dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁOWE
rok szkolny 2016/2017
II nagroda w kat. III
na XII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim dla duetu w składzie Aleksandra Marchewka, Alicja Olekszak

I miejsce na XXXV Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu dla Tria fortepianowego w składzie: Mateusz Krzyżanowski- fortepian, Paweł Paw -saksofon altowy, Wojciech Chałupka – saksofon altowy

Wyróżnienie w gr. III/IV na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym dla uczniów szkół muzycznych I i II st. w Katowicach dla Tria Fortepianowego w składzie: Alicja Olekszak, Aleksandra Marchewka, Ewa Wojakowska

I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów kameralnych w Szczecinie
dla Tria Fortepianowego w składzie: Alicja Olekszak, Aleksandra
Marchewka, Ewa Wojakowska

II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów kameralnych w Szczecinie dla Nonetu Trąbkowego w składzie: Bartosz Pawłowski, Kamil Jurkiewicz, Łukasz Rudnik, Fabian Klimanek, Bartosz Jałowiecki, Łukasz Targowski, Adam Tkaczyk, Jakub Piekutowski, Mateusz Zimnik

I miejsce w gr. II, kat. trio na II Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Żywcu dla Tria Fortepianowego w składzie:
Alicja Olekszak, Aleksandra Marchewka, Ewa Wojakowska

Wyróżnienie w gr. II, kat. kwartety na II Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Żywcu dla  Kwartetu wiolonczelowego
w składzie: Jakub Wyciślik, Natalia Tumasz, Emilia Ślusarczyk, Ksymena Ślusarczyk

I miejsce w gr. II; kat. kwintetu-nonetu na II Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Żywcu dla Nonetu Trąbkowego w składzie: Bartosz Pawłowski, Kamil Jurkiewicz, Łukasz Rudnik, Fabian Klimanek, Bartosz Jałowiecki, Łukasz Targowski, Adam Tkaczyk, Jakub Piekutowski, Mateusz Zimnik

Wyróżnienie I st. na XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworzu dla Tria Fortepianowego w składzie:
Alicja Olekszak, Aleksandra Marchewka, Ewa Wojakowska

II miejsce na XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych
w Jaworzu dla Nonetu Trąbkowego w składzie: Bartosz Pawłowski, Kamil Jurkiewicz, Łukasz Rudnik, Fabian Klimanek, Bartosz Jałowiecki, Łukasz Targowski, Adam Tkaczyk, Jakub Piekutowski, Mateusz Zimnik

„Platynowy Ensemble” na X Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych dla Kwartetu Smyczkowego ‚Turina” w składzie : Julia Nikoliszak, Joanna Kupczak, Martyna Dziechciarz, Izabela Stefańska

 SEGMENT PLASTYCZNY
OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2016/2017

Marta Oleksy
wyróżnienie na Ogólnopolskim Turnieju Satyry
„O Złotą Szpilę” im. Ignacego Krasickiego w Płocku

 SEGMENT MUZYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2015/2016

Maria Dębina
I miejsce
w I grupie na  IV-tych Skierniewickich Spotkaniach Młodych
Altowiolistów
Barbara Grzybek
I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Krakowie
Mateusz Posłuszny
srebrny medal na  Concours Europeen pour Jeunes Solistes
w Luxemburgu
Mateusz Warzecha
I miejsce
na XXIII Śląskim Konkursie Instrumentów dętych „Drewno dla najmłodszych”
I miejsce  na Europejskim Forum Saksofonowym we  Wrocławiu
I nagroda i Grand Prix  na XI Ogólnopolskim Konkursie
Młodych Instrumentalistów  w Jaśle
wyróżnienie w II grupie na XXXVII Konkursie  Młodego Muzyka „Szczecinek 2016″
Łukasz Dyczko
I miejsce  na Europejskim Forum Saksofonowym we  Wrocławiu
II miejsce w grupie III na  XXXVII Konkursie  Młodego Muzyka „Szczecinek 2016″
Zwycięzca  Konkursu Młody Muzyk Roku 2016
Wojciech Chałupka
III miejsce ex aequo na Europejskim Forum Saksofonowym we  Wrocławiu
II nagroda i Grand Prix  na XI Ogólnopolskim Konkursie
Młodych Instrumentalistów  w Jaśle
wyróżnienie w grupie III na XXXVII Konkursie  Młodego Muzyka „Szczecinek 2016″
Jarosław Nowak
III nagroda  na IV Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów w Łodzi
Matryna Wiesner
wyróżnienie na XX  Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w  Żorach
I miejsce oraz GRAND PRIX w grupie III w IX Mikołajkowym Konkursie
Gitarowym dla Dzieci w Rybniku
Przemysław Chałupka
I miejsce  naXIII Prezentacjach Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva
FIM w Żorach
Piotr Pudełko
wyróżnienie w grupie III na XXXVII Konkursie  Młodego Muzyka „Szczecinek 2016″
Joanna  Kupczak
wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach CEA Uczniów
Szkół Muzycznych I i II stopnia w Katowicach
Jakub Piekutowski
I miejsce  na IV Głogowskim Konkursie Trębaczy
II miejsce na XXXVII Konkursie  Młodego Muzyka „Szczecinek 2016″
II miejsce ex aequo na VI Ogólnopolskim Konkursie im. L. Lutaka w Krakowie
III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów
Dętych Blaszanych w Opolu
Bartosz Maciążek
wyróżnienie  na III Ogólnopolskim Konkursie
Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁOWE
rok szkolny 2015/2016

II miejsce w kat. VII w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów” wiolonczELKA” w Ełku dla kwartetu wiolonczelowego : Mateusz Posłuszny*Natalia Tumasz*, Emilia Ślusarczyk, Jakub Wyciślik

I miejsce w I Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st.
w Żywcu dla kwartetu klarnetowego: Alicji Olekszak,
Aleksandry Marchewki*, Ignacego Siarkowskiego*, Patryka Kmieć

Grand Prix na  III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych „Muzykowanie
w Trzcianie”  dla
 Wojciecha Chałupki – saksofon i Przemysława Chałupki – akordeon

I miejsce na I Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. dla: Aleksandry Marchewki*, Ewy Bukały* i Alicji Olekszak

Grand Prix na  III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych „Muzykowanie
w Trzcianie” dla kwartetu saksofonowego :
Łukasza Dyczki*, Mateusza Warzechy*, Pawła Pawia, Wojciecha Chałupki*

I nagroda  na  Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej dla Wojciecha Chałupkisaksofon i Przemysława Chałupki – akordeon

I miejsce w grupie starszej na  XIV Sochaczewskich  Spotkaniach Kameralnych  dla Przemysława Chałupki – akordeon i Wojciecha Chałupki- saksofon

II miejsce w kategorii zespoły kameralne na  VII Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie dla Zespołu Kameralnego : Aleksandry Marchewki*, Alicji Olekszak, Patryka Kmieć, Ignacego Siarkowskiego

Grand Prix na   Konkursie Kameralnych Zespołów Dętych CEA w Kielcach dla Kwartetu saksofonowego : Łukasza Dyczki*, Mateusza Warzechy*, Pawła Pawia, Wojciecha Chałupki*

 SEGMENT PLASTYCZNY
OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2015/2016

Marta Oleksy
II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie na małą formę dizajnerską „ Umilacz czasu”
w Częstochowie
I miejsce w kategorii licealiści w XV edycji konkursu plac plastycznych inspirowanych twórczością wielkich mistrzów ZE SZTUKA NA TY 2016 w Łaziskach Górnych
Wiktoria Jakubska
Wyróżnienie w kategorii licealiści w XV edycji konkursu plac plastycznych inspirowanych twórczością wielkich mistrzów ZE SZTUKA NA TY 2016
w Łaziskach Górnych

SEGMENT MUZYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2014/2015

Olaf Rykała
II miejsce
na XI Festiwalu DRUMBATTLE w Legnicy w kategorii zestaw perkusyjny
III miejsce na XI Festiwalu DRUMBATTLE w Legnicy w kategorii werbel
Piotr Pudełko
I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie  Solfeżowym w Bielsku-Białej
I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim inspirowanym przesłaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
Aleksandra Marchewka
III miejsce
na V Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym we Wrocławiu
Ada Orlikowska

II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie na flet solo „Il flauto ricercato”
Łukasz Dyczko
I miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
I miejsce na I Śląskim Konkursie Saksofonowym
Piotr Pudełko
III miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Mateusz Warzecha
wyróżnienie na XI Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Lidia Bakun
III miejsce na I Śląskim Konkursie Saksofonowym
Wojciech Chałupka
II miejsce na I Śląskim Konkursie Saksofonowym

OSIĄGNIĘCIA  ZESPOŁOWE
rok szkolny 2014/2015

II miejsce na XIII Sochaczewskich spotkaniach Kameralnych dla duetu:
Natalii Płonki i Barbary Grzybek
II miejsce
na XXXIV Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st dla tria:
Aleksandry Marchewki*, Ewy Bukały* i Alicji Oleszak

I miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd Europejskich dla:
Anny Makosz i Wojciecha Chałupki

I miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku dla:
Łukasza Dyczki*,
Wojciecha Chałupki*, Michała Telegi* oraz Pawła Pawia

SEGMENT PLASTYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2014/2015

Karolina Piotrowska
wyróżnienie honorowe  za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Klaudia Stępień
wyróżnienie honorowe  za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Maciej Dorabiała
wyróżnienie  za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP

SEGMENT MUZYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2013/2014

Olaf Rykała
II miejsce
na X Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE w Legnicy
Aleksandra Marchewka
I miejsce
na XXI Śląskim Konkursie Instrumenty Dęte „Drewno dla najmłodszych”
w Dąbrowie Górniczej
wyróżnienie na XXXVI Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku
Karolina Migdał
wyróżnienie na VII Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku
Przemysław Chałupka
I miejsce na III Festiwalu Akordeonowym w Sochaczewie
Małgorzata Szopa
III miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Ruchowych Utworów Muzycznych im. Janiny Mieczyńskiej w Łodzi
Tymoteusz Bies
V miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina
w Warszawie
Łukasz Dyczko
I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Marco Fiorindo we Włoszech
Krzysztof Koszowski
III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Marco Fiorindo we Włoszech
Jarosław Nowak
wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach  Centrum Edukacji Artystycznej 2014
II miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka w Krakowie
Adam Nowak
wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie Rachmaninowa
nagroda za najlepsze wykonanie utworu Rachmaninowa
Jakub Radwański
wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej 2014
Piotr Pudełko
III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach  Centrum Edukacji Artystycznej 2014
II miejsce naVI Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem
Jakub Plewa
II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach  Centrum Edukacji Artystycznej 2014
Kamil Czudej
tytuł finalisty na Ogólnopolskich Przesłuchaniach  Centrum Edukacji Artystycznej 2014

SEGMENT PLASTYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2013/2014

Alicja Pakosz
II miejsce
na II etapie Ogólnopolskiego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby
(kwalifikacja do etapu III-finałowego)
II miejsce za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Klaudia Stępień
II miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu
III miejsce za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Karolina Janetta
wyróżnienie za  pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Weronika Matczak
I miejsce w XV  Edycji Międzynarodowego Konkursu
Moje inspiracje muzyczne na temat:
Preludium życia młodego – muzyką tkanego, w kategorii literatury

SEGMENT MUZYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2012/2013

Joanna Liszka
tytuł finalisty na IX Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte”
w Jastrzębiu Zdroju
Karolina Bober
wyróżnienie na V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie
Ada Orlikowska
tytuł finalisty na Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych
w Warszawie
wyróżnienie na V Festiwalu Fletowym im. Mariana Katarzyńskiego
II miejsce na XIX Śląskim Konkursie „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej
wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju
wyróżnienie na V Konkursie Fletowym im. Mariana Katarzyńskiego w Sosnowcu
Jakub  Muras
I miejsce na X Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Krzysztof Koszowski
II miejsce dla  na X Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Łukasz Dyczko
II miejsce dla  na X Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Michał Kozioł
III miejsce dla  na X Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku
Tymoteusz Bies
wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Fryderyka Chopina dla młodzieży
Rafał Gudyka
wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Fryderyka Chopina dla młodzieży
Adam Nowak
wyróżnienie  na Międzyszkolnym Konkursie Claude Debussey’ego im. Haliny Madetko
Bartłomiej Dobrowolski
I miejsce na X Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim
I miejsce na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Warszawie
III miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte”  w Jastrzębiu Zdroju
II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych
Przemysław Chałupka
III miejsce na Międzynarodowych Konfrontacjach Akordeonowych w Ostrawie
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Akordeonowym w Raciborzu
I miejsce na Słupeckich Spotkaniach Muzycznych
Jakub Plewa
II miejsce dla Jakuba Plewy na II Konkursie Organowym i Kompozytorskim
w Bielsku-Białej
wyróżnienie  na V Krakowskim Konkursie Młodych Organistów
Krzysztof Mencner
III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych
w Katowicach

OSIĄGNIĘCIA  ZESPOŁOWE
rok szkolny 2012/2013

I miejsce na konkursie Chórów w Chorzowie oraz
nagroda Grand Prix za utwór obowiązkowy dla:
Mai Tadajewskiej, Pauliny Dudek, Anny Byciny, Barbary Grzybek, Ewy Bukały Magdaleny Klasy, Bożeny Sikory

I miejsce  na X Międzynarodowym  Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku dla:
Jakuba Murasa*,  Krzysztofa Koszowskiego*, Łukasza Dyczko*, Lidii  Bakun*, Pawła Paw, Wiktorii Pająk, Bożeny Sikory*, Michała Kozioła*

I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych dla:
Jakuba Murasa*,  Krzysztofa Koszowskiego*, Łukasza Dyczko*, Lidii  Bakun*, Pawła Paw, Wiktorii Pająk, Bożeny Sikory*, Michała Kozioła*

II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych dla:
Bartłomieja Dobrowolskiego*, Karoliny Bober*, Filipa Mosurka,
Moniki Śliwińskiej*

I miejsce na X Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim dla:
Bartłomieja Dobrowolskiego*, Karoliny Bober*, Filipa Mosurka,
Moniki Śliwińskiej*

III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych dla:
Konstancji Smolorz, Jana Stańczyk, Ani Krzyżak,Tomasza Szewczyka,
Bartłomieja Dobrowolskiego*

SEGMENT PLASTYCZNY

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
rok szkolny 2012/2013

Marta Zatoń
IV miejsce
na II etapie Ogólnopolskiego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby
(kwalifikacja do etapu III-finałowego)
Justyna Kuś
otrzymanie statusu  studenta w University for the Creative Arts (UCA)
w Wielkiej Brytanii
Klaudia Stępień
III miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu
Karolina Piotrowska
II miejsce za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP
Alicja Pakosz
III miejsce za pracę malarską na wystawie poplenerowej ZSP