Otrzęsiny 2019

HALLOWEENOWE OTRZĘSINY

Jak co roku, społeczność internatu postanowiła przyjąć w swe szeregi nowych mieszkańców.
Uroczystość odbyła się dnia 16 października br. o godz. 19.00 w świetlicy szkolnej POSM II st. im. W. Kilara w Katowicach. Otrzęsiny oficjalnie otwarli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu. Jakub Cieśla i Mikołaj Matyja powitali Panią Dyrektor ZPSM Bernadetę Stańczyk, Panią Beatę Zagórską – koordynatora ds. internatu z ZSP w Katowicach, Pana Kierownika internatu Zbigniewa Stańko, całe grono pedagogiczne oraz mieszkańców internatu i – oczywiście – kandydatów na pełnoprawnych mieszkańców placówki. Konferansjerzy poprosili o słowo wstępne Panią Dyrektor oraz Pana Kierownika. Po części oficjalnej oddali głos Nadii Wiesner i Wiktorii Ross, które poprowadziły konkurs halloweenowy. Kandydaci na pełnoprawnych mieszkańców internatu zostali podzieleni na trzy grupy: dyń, nietoperzy oraz czaszek. W drużynach odpowiadali na pytania w formie quizu, wykonywali zadania – wyzwania, zgadywali wierszowane zagadki. A wszystko po to, by móc wyrecytować za Jakubem Cieślą i Mikołajem Matyją przysięgę internacką. Za swoje starania nowi mieszkańcy otrzymali notesiki oraz po kilka toreb na zakupy na każdy segment, aby ograniczyć ilość zużywania woreczków czy reklamówek jednorazowych. I w ten sposób świadomie dbać o środowisko.
Warto na marginesie dodać, że inicjatorką tej ekoakcji, promowanej podczas Otrzęsin, była wychowawczyni internatu Maria Sikora.
Miłym akcentem imprezy był występ Zuzanny Kozioł z segmentu plastycznego, która zaśpiewała piosenkę pt. „Lay me down” i dosłownie zaczarowała swą interpretacją wszystkich zgromadzonych w sali.
Widzowie w trakcie imprezy mieli możliwość degustacji babeczek upieczonych przez mieszkanki segmentu żeńskiego. Na stołach były też paluszki i butelki z wodą niegazowaną. Po części oficjalnej konferansjerzy zaprosili wszystkich na pizzę. W świetlicy panował iście halloweenowy nastrój za sprawą sugestywnej dekoracji, wykonanej przez plastyczki. A przy konsolecie mikserskiej zasiadł absolwent internatu – nieoceniony Marek Świerczek.
Młodzieżowej Radzie Internatu dziękujemy za pracę przy organizacji imprezy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kronika wydarzeń, wydarzenia minione i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.