spotkanie opłatkowe 2015

          Dnia 16 grudnia 2015 roku o godz. 19.00 w świetlicy szkolnej odbyło się Spotkanie Opłatkowe całej społeczności internatu z udziałem ks. Tomasza Trunka.
Z pewnością wszystkim zapadło w pamięć krótkie exposé pana Kierownika Internatu Zbigniewa Stańko, nawiązujące do rodzinnych spotkań przy świątecznym stole.
Wigilijną atmosferą przesycona była też część artystyczna uroczystości. Prowadzili ją maturzyści: Barbara Grzybek oraz Kamil Czudej, a przy fortepianie przygrywał wokalistkom Dawid Mrozek. W ten szczególny wieczór wszyscy zgromadzeni w sali mieli okazję usłyszeć Let`s it snow w brawurowym wykonaniu Anny Makosz. Magdalena Klasa pięknie zaprezentowała się w It`s the most wonderful time of the Year. Z przyjemnością wszyscy wysłuchali utworu Happy Christmas, który zaśpiewała Nicole Bronder przy akompaniamencie Wiktorii Platy. Jako ostatnie wystąpiły w duecie Anna Makosz
i Magdalena Żaczek. Zaśpiewały znany utwór Kuby Badacha Tak, jak śnieg. Ucztę muzyczną wzbogaciła przemiła prezentacja Dawida Mrozka, w której mieszkańcy internatu składali sobie nawzajem życzenia, opowiadali o tradycjach świątecznych i potrawach wigilijnych. Cudowny, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim obecnym w sali.
Ks. Tomasz pobłogosławił pokarmy oraz opłatki, którymi młodzież chętnie się dzieliła. Życzeniom nie było końca. Mieszkańcy internatu celebrowali ten wyjątkowy czas wzajemnej życzliwości.
A potem każdy z uczestników spotkania, siadając do poczęstunku, otrzymał świąteczny prezent – czekoladowy lizak z życzeniami. I tak minęła Wigilia…

This entry was posted in Kronika wydarzeń, wydarzenia minione. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.