Otrzęsiny 2016

Od pierwszego dnia nowego roku szkolnego, pojawiła się nieznana grupa osobników, krążąca po naszym internacie. Byli w różnym wieku i różnej płci. Byli nieśmiali, wystraszeni, nieufni. Mimo to było widać, że chcą się zadomowić
w internacie na stałe. Domyśliliśmy się, że to najprawdziwsze KOTY.
Postanowiliśmy sprawdzić, czy bramy internatu powinny być dla nich otwarte i poddać ich próbie sprawnościowej, w której  wykażą się odwagą, wytrwałością, mądrością
i sprytem.
             Dzień 19.10.2016 był dniem, w którym miała dokonać się ocena przyszłych internatowców. Świadkami tej niezwykłej imprezy, zwanej OTRZĘSINAMI, była młodzież internacka, wychowawcy i zaproszeni goście.
             Oficjalnego otwarcia z dużą dozą humoru, dokonała Pani dyrektor Bernadeta Stańczyk i Pan kierownik Internatu Zbigniew Stańko.
           Ania Makosz i Dawid Mrozek w regionalnych strojach, posługując się gwarą śląską,
z dużym wdziękiem i humorem poprowadzili imprezę. Oboje byli ozdobą Otrzęsin, ale i tak najważniejsze były tzw. „KOTY”, które zostały powitane chlebem, solą i z przytupem, bo muzyka śląska wypełniała przestrzeń świetlicy.
          Konkurencje sprawnościowe miały ocenić, czy KOTY kwalifikują się do przyjęcia ich
w szeregi braci internackiej.
Wszyscy z dużym zaangażowaniem i ambicją wykonywali zadania jakie przed nimi stawiano. KOTY egzamin zdały. Wszyscy złożyli przysięgę i z KOTÓW stali się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Na pamiątkę tej podniosłej chwili otrzymali
z
rąk Pani Marii Sikory pamiątkowe łyżeczki.
Zwieńczeniem tej uroczystej chwili był poczęstunek w postaci pizzy, coca coli i słodkiej czekolady. Wszyscy świetnie się bawili co można było zauważyć po uśmiechniętych twarzach.
W organizację Otrzęsin zaangażowani byli:
Ania Makosz         – główny konstruktor imprezy, prowadzenie.
Dawid Mrozek       – prowadzenie, oprawa muzyczna, nagłośnienie.
Sandra Brzęczek    – fotografia.

Plastyczki:             -Marysia Bąk, Ania Trzcionka i Klaudia Kubica zadbały o wystrój        sali. Namalowały trzy koty symbolizujące segmenty internatów S1,S2,S3.
Salę przygotowali i porządkowali ją po imprezie: Jakub Wybraniec, Mikołaj Matyja, Adam Tkaczyk, Szymon Perczyński, Piotr Klocek, Bartek Maciążek.
Pomocą służyli nasi wychowawcy: Maria Sikora, Anna Siedlaczek, Monika Wolska,Tomasz Tomica.

 

This entry was posted in Kronika wydarzeń. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.