Otrzęsiny 2016

Od pierwszego dnia nowego roku szkolnego, pojawiła się nieznana grupa osobników, krążąca po naszym internacie. Byli w różnym wieku i różnej płci. Byli nieśmiali, wystraszeni, nieufni. Mimo to było widać, że chcą się zadomowić
w internacie na stałe. Domyśliliśmy się, że to najprawdziwsze KOTY.
Postanowiliśmy sprawdzić, czy bramy internatu powinny być dla nich otwarte i poddać ich próbie sprawnościowej, w której  wykażą się odwagą, wytrwałością, mądrością
i sprytem.
             Dzień 19.10.2016 był dniem, w którym miała dokonać się ocena przyszłych internatowców. Świadkami tej niezwykłej imprezy, zwanej OTRZĘSINAMI, była młodzież internacka, wychowawcy i zaproszeni goście.
             Oficjalnego otwarcia z dużą dozą humoru, dokonała Pani dyrektor Bernadeta Stańczyk i Pan kierownik Internatu Zbigniew Stańko.
           Ania Makosz i Dawid Mrozek w regionalnych strojach, posługując się gwarą śląską,
z dużym wdziękiem i humorem poprowadzili imprezę. Oboje byli ozdobą Otrzęsin, ale i tak najważniejsze były tzw. „KOTY”, które zostały powitane chlebem, solą i z przytupem, bo muzyka śląska wypełniała przestrzeń świetlicy.
          Konkurencje sprawnościowe miały ocenić, czy KOTY kwalifikują się do przyjęcia ich
w szeregi braci internackiej.
Wszyscy z dużym zaangażowaniem i ambicją wykonywali zadania jakie przed nimi stawiano. KOTY egzamin zdały. Wszyscy złożyli przysięgę i z KOTÓW stali się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Na pamiątkę tej podniosłej chwili otrzymali
z
rąk Pani Marii Sikory pamiątkowe łyżeczki.
Zwieńczeniem tej uroczystej chwili był poczęstunek w postaci pizzy, coca coli i słodkiej czekolady. Wszyscy świetnie się bawili co można było zauważyć po uśmiechniętych twarzach.
W organizację Otrzęsin zaangażowani byli:
Ania Makosz         – główny konstruktor imprezy, prowadzenie.
Dawid Mrozek       – prowadzenie, oprawa muzyczna, nagłośnienie.
Sandra Brzęczek    – fotografia.

Plastyczki:             -Marysia Bąk, Ania Trzcionka i Klaudia Kubica zadbały o wystrój        sali. Namalowały trzy koty symbolizujące segmenty internatów S1,S2,S3.
Salę przygotowali i porządkowali ją po imprezie: Jakub Wybraniec, Mikołaj Matyja, Adam Tkaczyk, Szymon Perczyński, Piotr Klocek, Bartek Maciążek.
Pomocą służyli nasi wychowawcy: Maria Sikora, Anna Siedlaczek, Monika Wolska,Tomasz Tomica.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kronika wydarzeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.